Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.

Nová 8% - ná daň platí od nového roka a priniesla navýšenie na úrovni 20%.

 

Nová 8% - ná daň platí od nového roka a dotkla sa všetkých produktov neživotného sporenia, okrem PZP.  "Každý klient si môže vybrať, či tieto zmeny zakceptuje a bude platiť viac za to isté alebo nezakceptuje a tým pádom sa stavia do situácie, kedy bude jeho zmluva  zrušená a on si musí nájsť nového poisťovateľa.

Každý klient si môže vybrať, či tieto zmeny zakceptuje a bude platiť viac za to isté

Môže sa stať aj to, že klient list od poisťovne odignoruje a v tomto prípade bude poistenie trvať ešte ďalší mesiac. Po mesiaci obdrží ďalší list, v ktorom bude klientovi oznámené, že toto poistenie mu bolo zrušené, ale nakoľko trvalo ešte jeden mesiac, klient bude musieť alikvotnú čiastku za daný mesiac doplatiť.
Daň síce platia poisťovne , no z peňazí svojich klientov. Ceny za poistky sa teda od 1.1.2019 zdvihli, pričom u každého klienta to bude individuálne k výročiu zmluvy."Poisťovne zvyšujú ceny plošne na všetky produkty alebo segmentovo, čo v konečnom dôsledku znamenalo rôznu mieru zvýšenia poistného, individuálne pre každého klienta. Klienti by sa mali pripraviť na to, že okrem 8% - ného zvyšovania cien poisťovne budú brať do úvahy aj infláciu a škodovosť v danom segmente,” v niektorých prípadoch došlo k zvýšeniu o viac ako 50%.
Klienti, ktorí majú svoje zmluvy založené po roku 2017 a tým pádom už platia svoje poistné s 8%-ným odvodom by mali nárast ceny pocítiť len minimálne. Avšak pri klientoch, ktorých zmluvy sú založené skôr ako v roku 2017, kedy ešte nepodliehali 8%-nému odvodu sa poistné zvýši o niečo viac. V priemere môžeme povedať, že došlo k navýšeniu okolo 20%

 

V niektorých prípadoch došlo k zvýšeniu o viac ako 50%.

Klienti návyšeniam môžu predísť vďaka službe poisteny.sk kde si môžu bezplatne porovnať ceny poistenia. Túto službu môžu využiť online alebo telefonicky s našimi špecialistami neživotného poistenia. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Napíšte nám na poisteny@poisteny.sk alebo zavolajte našim špecialistom  +421948589890, +421917556616

           
Pozor!

Kontakt

Adresa: Masarykova 2, 040 01 Košice

Tel.: +421 917 55 66 16

Email: poisteny@poisteny.sk